informace ČSPS

Zápis z Valné hromady Sekce dálkového a zimního plavání ČSPS

V neděli 13.září 2020 se v budově ČUS v Praze - Strahově konala Valná hromada Sekce dálkového a zimního plavání. Schůzi řídil Radek Táborský.

Z jednání :

1/ byl schválen program VH, zvolena mandátová a návrhová komise. Bylo konstatováno, že je výročí 110  od narození Oldřicha Lišky, který se podílel na vzniku sekce DZP.

2/ byla provedena kontrola usnesení v poslední VH

3/ Předseda sekce ing.Štěrba informoval o činnosti za uplynuté období (složení sekce DZP, pořádání akcí, výsledky reprezentace. Pozitivní je růst počtu oddílů DZP a aktivních účastníků soutěží. r.2019-20. Je 655 registrovaných ZP, 2020 - 682 startujících DP. Sekce vidí dluh v metodickém úseku, v listopadu bude školení trenérů DZP 3.třídy a budou zpracovány metodické materiály. Uplynulá sezona byla omezena v důsledku Covidu, otázkou zůstává co bude se sezonou ZP 2020. Byla zpracována opatření pro pořádání soutěží ZP s ohledem na pandemii - info stránky ZP

4/ Radek Táborský informoval o hospodaření za uplynulé období a T,Prokop o záměrech MTZ (pořízení 2 větších a 2 menších stanů, ohřívačů, 2 generátorů, teploměrů a bójek)

5/ schválena zpráva mandátové komise. Přestože je problematické období, je zarážející nezájem klubů o dění v DZP.

6/projednány změny v pravidlech DZP. Doplnění o starty neregistrovaných plavců.

7/projednány návrhy změn v soutěžním řádu. Zvýšeny pokuty v disciplinárním řízení klubů, upraveny věkové kategorie. Dorost 15-19 let, muží, ženy A 20-29 let, nově zařazeno masters E muži,ženy +80 let.

8/došlo ke schválení delegátů na odpolední konferenci ČSPS

9/V diskusi řešena připomínka k pozdnímu a nejednotnému zpracování výsledků. Bylo poukázáno, že ZP není vedeno pod FINA.

10/ byla zpracovna zpráva návrhové a mandátové komise a usnesení VH,

Informace na stránkách zimního plavání a ČSPS.