V této stránce se dozvíte o pořádaných a nejbližších akcích.

Přeplavme svůj La Manche v roce 2021 v Katovicích.

Oddíl dálkového a zimního plavání Sokola Katovice , ve spolupráci s Městysem Katovice a kempem Otavský ráj Katovice, vyhlašuje I. ročník rekreačního plavání, pod názvem "Přeplavme svůj La Manche v Katovicích". Nejde o žádný závod , účastníci nebudou soutěžit mezi sebou, ale sami se sebou, se svou pohodlností. Zdraví je v každém věku základní předpoklad aktivního života a klíčem k němu je především dostatek pohybu. Plavání důkladně procvičí svaly celého těla, nepřetěžuje klouby. Voda nadlehčuje, a tím je zátěž minimální. Za třicet minut lehkého plavání spálíme 360 kalorií. Čím jsme trénovanější, tím déle dokážeme plavat a spálíme tak větší množství kalorií. Právem je plavání prezentováno jako ideální sport.

Kdy : plavat se bude v období od 1.5. 2021 do 15.8.2021, kde : v areálu kempu Otavský ráj, v řece Otavě, nad jezem v Katovicích. S cílem uplavat v období 34 kilometrů, pomyslné přeplavání kanálu La Manche. Plavat můžete jako jednotlivec, duo, trio, nebo družstvo. Každý plave na vlastní nebezpečí.

Jak se zapojit do akce "Přeplavme svůj La Manche v roce 2021 v Katovicích"?

Přihlásit se na akci vyplněním registračního formuláře. Ten bude k dispozici v kempu v Katovicích, nebo na požádání ho odešleme  e-mail :   katovice.dzp@seznam.cz

Vyplněný registrační formulář nám zašlete na e-mail, nebo odevzdáte v kempu.

Jak evidovat uplavané km/metry za období? Každý si bude uplavanou vzdálenost evidovat sám do tabulky. Popis uplavaných vzdáleností uveden v dále. Za pravdivost vyplněných údajů zodpovídá přihlášený (nebo skupina).Tabulku odevzdají plavci nejpozději do 20.srpna 2021, na e-mail: katovice.dzp@seznam.cz nebo v kempu. Následně budou zpracovány výsledky všech přihlášených za plavecké období.

Koncem srpna bude společné zakončení akce s táborákem a programem /V jednání je beseda za účasti plavce, který kanál La Manche přeplaval/. Zde každý kdo plaval obdrží pamětní list s malou upomínkou, budou vyhlášeni nejlepší jednotlivci, duo, trio a družstva, apod.

Informace o akci: Oddíl DZP S. Katovice, kontakt: katovice.dzp@seznam.cz, Zahradník Jiří 737745885

Popis uplavaných vzdáleností :

Popis uplavaných vzdáleností v Katovicích nad jezem Místa jsou označena číslem bodu, uvedena vzdálenost v metrech od startu. Start - bod 8 - schůdky, vstup do řeky, od Otavského ráje (u náhonu do MVE) 250 metrů - bod 7 - od startu k bodu 7 (125 metrů) a zpět, označeno na pravé straně vedle stromů 500 metrů - bod 6 - od startu k bodu 6 (250 metrů)a zpět, označeno na pravé straně pod chatkou u Keplů 750 metrů - bod 5 - od startu k bodu 5 (375 metrů) a zpět, označeno na pravé straně pod chatkou u Plojharů 1000 metrů - bod 4 - od startu k bodu 4 (500 metrů) a zpět, označeno na pravé straně pod zahradou Hejtmánků. 1300 metrů - bod 3 - od startu k bodu 3 (650 metrů) a zpět, označeno na pravé straně (naproti vodnímu patníku) 1800 metrů - bod 2 - od startu k bodu 2 (900 metrů) a zpět, označeno na levé straně (Pod Škalkou).
Stačí kliknout na   https://mapy.cz/s/ladugevamu   a mapa se pak otevře

- příloha  : registrační formulář tabulka

: evidence uplavaných km/metrů :

Na vyžádání bude zaslán registrační formulář i tabulka uplavaných km

Informace o akci:

Oddíl DZP S.Katovice, kontakt: katovice.dzp@seznam.cz, web:    https://sokol-katovice-dzp.webnode.cz/, zástupci oddílu s ČSPS : Zahradník Jiří 737745885/, Černá Nina /602745535/